Aizvērt

Lidmašīnu nosēdina uz šosejas

2022. gada 11. maijā, 23:15
Raksta autors: Alberts Dinters
Lidmašīnu nosēdina uz šosejas
Foto: Seržanta Edgara Grundšteina arhīva foto
Naktī no 10. uz 11. maiju Dobeles novadā noritēja viens speciālo operāciju spēku starptautisko mācību “Trojan Footprint 22” taktiskais posms. Uz Liepājas–Rīgas šosejas tika nosēdināta lidmašīna.
Šī bija pirmā reize, kad tāds vingrinājums, klātesot gan starptautiskiem, gan pašmāju medijiem, notika Latvijā. Uz ceļa Liepāja–Rīga koordinēti nosēdās lidmašīna “C-146A Wolfhound”. Mācību dalībnieki no vairākām NATO valstīm vingrinājās nestandarta medicīniskajā evakuācijā starp speciālo operāciju un sauszemes spēku vienībām. Saskaņā ar scenāriju lidmašīna naktī nolaidās uz ceļa A9, ārkārtas režīmā uzņēma ievainotu karavīru un operatīvi nogādāja viņu specializētā ārstniecības iestādē ārpus Latvijas.

“Kurzemnieks” vēroja, cik prasmīgi piloti lidmašīnu nosēdināja, turpat apgrieza, uzņēma cietušo un, izmantojot šoseju kā skrejceļu, atkal ar to pacēlās debesīs.

Tika iesaistītas Nacionālo bruņoto spēku un vairāku sabiedroto valstu speciālo uzdevumu vienības. Vingrinājuma plānošanu un izpildi atbalstīja “Latvijas Valsts ceļi” un Kurzemes pašvaldības, kā arī operatīvie dienesti, demonstrējot spējas nestandarta situācijās īsā laikā izpildīt uzņemošās valsts atbalsta funkcijas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Vai esat gatavs atbilstoši šī brīža apstākļiem taupīt:
pilnībā gatavs un jau dzīvoju taupīgāk, ierobežojot ikdienas tēriņus,
vēl nezinu, kur un kā ietaupīt,
nepieņemu situāciju un to, ka tagad ikdienā no kaut kā jāatsakās,
taupīt negrasos,
neesmu domājis par šo jautājumu.